Nákup novej postele. Aké postele sú najlepšie?

Nákup a výber postele je zábavná a veľmi dôležitá činnosť. Či už kvôli výberu správneho dizajnu, ale aj kvôli správnej funkčnosti. Dôležité je, premyslieť si vopred čo od postele očakávame a následne môžeme prejsť ku samotnému výberu. V dnešnom článku sa zameriame na krátke zhrnutie všetkých druhov postelí, ich pozitíva ale aj prípadne negatíva.

Prečo je funkčnosť postele dôležitá?

Aby sme nabrali energiu počas celého dňa, musíme dbať na kvalitný spánok. Ten je v našom živote naozaj veľmi dôležitý, preto netreba zanedbávať faktory, ktoré ho ovplyvňujú, ako je matrac, rošty alebo samotná posteľ. Ak by sme vybrali matrac, ktorý s novou posteľou nebude spolupracovať, zničíme si matrac, ktorý nám nebude poskytovať všetky kladné vlastnosti. Preto pri výbere novej postele s roštami hľadíme predovšetkým na:

  • Druh matraca musí spolupracovať s roštom, ktorý musí byť pre daný druh matraca určený.

Počas spánku sa nám regeneruje celé telo, posilňuje sa imunita a okrem fyzických síl zregenerujeme aj psychické sily. Ak by sme si zdravý spánok nedopriali, mohli by sme sa dostať do stavu insomnie – dlhodobej nespavosti, alebo iných syndrómov, ktoré s nedostatkom spánku súvisia. Dlhodobá nespavosť so sebou prináša problémy s motorikou, pamäťou, prípadne má vplyv na nervozitu. Preto je potrebné venovať výberu postele viac času, ako pozrieť najlacnejší kus nábytku v letáku zo supermarketu. Poďme sa teda pozrieť na jednotlivé druhy postelí.

Chcete zlepšiť váš spánok? V tom prípade by vám nemali uniknúť kvalitné matrace Vegas v akcii až s 50% zľavou →

Materiály z ktorých sú postele vyrobené

Aj pri posteliach platí, čím lacnejší produkt, tým menej kvality bude ponúkať. Nehovoríme o zľavách, napríklad ak je posledný kus na sklade, ale o prípadoch, kedy je posteľ ako nová ponúkaná za minimálnu cenu.

Napríklad, pri posteliach z drevotriesky sa nižšia cena prejaví na lepidle, ktorým je táto posteľ spájaná. Samozrejme, bude obsahovať hodnoty, ktoré budú predpísané normou STN, avšak budú sa radiť medzi hodnoty s vyššou toxicitou. Druhé negatívum lacných drevotrieskových postelí môže byť rýchlejšie opotrebenie, ktoré spozorujeme veľmi rýchlo. Posteľ bude vŕzgať, čo nás bude rušiť nie len pri spánku ale aj počas posteľných aktivít.

...

Drevené postele

Pri drevených posteliach si dávame pozor na druh dreva. Mäkké drevo nie je moc odolné voči škrabancom alebo inému mechanickému poškodeniu. Časom môže začať praskať. Celkovo je potrebné dreveným posteliam venovať určitú pozornosť v podobe leštenia alebo voskovania. Väčšinou pri kúpe konkrétnej postele dostanete rady, ako sa o dané drevo starať. V tomto prípade majú veľkú výhodu masívne postele, pre ktoré je charakteristická vyššia odolnosť voči poškodeniu a zvládnu aj väčšie zaťaženie. Drevené postele zaujmú na prvý pohľad, nakoľko je každá jedna posteľ jedinečná. Nenájdeme rovnaké vzory na dreve a taktiež lákajú svojím prírodným vzhľadom. Kvalitné drevené postele nevŕzgajú a sú  dlhodobo stabilné.

https://www.matrace-vegas.sk/bmb-masivna-dubova-postel-karlo-klasik-1783

Kovové postele

Kovové postele vedia taktiež očariť, avšak lacné verzie začnú veľmi skoro vŕzgať. Pri kovových posteliach dávame pozor na prevedenia spájania. Avšak ak je kovová posteľ dobre a kvalitne spracovaná, jej životnosť je veľmi dlhá. Výhodou je tiež, že zapadajú do každého interiéru.

https://www.matrace-vegas.sk/iron-art-kovana-postel-tholen-1670

Čalúnene postele

Sú dobrou voľbou, ak sa v domácnosti nachádzajú malé deti. Ich boky bývajú často zmäkčené, preto je riziko úrazu menšie. Taktiež prevedenie čalúnených postelí môže byť v rôznych štýloch, od retro po najmodernejšie postele. Väčšinou sa skladajú s pevnej konštrukcie, ktorá je obalená molitanom a následne látkou. Avšak, tu tiež treba dávať pozor a sledovať o akú látku alebo druh dreva sa bude v posteli nachádzať. Dôležité je spomenúť, že ak sa v domácnosti nachádza alergik, je potrebné častejšie čistenie postele alebo hľadať posteľ, ktorá bude maximálne odolná voči roztočom.

https://www.matrace-vegas.sk/nd-postele-calunena-postel-z-rady-luxus-vita-1-1597

Related Posts
Comments

Pridaj komentár