Nákup matraca cez internet. Aké má výhody oproti kamennej predajni?

Stále je trend, že ľudia radšej nakupujú v kamenných predajniach ako cez internet, či už kvôli strachu z okradnutia danou stránkou alebo kvôli pocitu, že si chcú veci radšej chytiť a vidieť ich naživo. Ako je to pri nákupe matracov? Môže byť predaj cez internetovú stránku výhodnejší ako v kamennej predajni?

Internetový obchod – výhody nákupu

Je pravda, že lákavejšie je, keď si môžeme veci vyskúšať, chytiť alebo vidieť naživo. Čo sa týka matracov, veľa ľudí dáva prednosť kamennej predajni, aj vďaka pomoci pri výbere matraca na mieru.  V súčastnosti je každý lepší e-shop s matracmi vybavený online pomocníkom, ktorý pomôže vybrať rovnako kvalitne ako predavač v obchode.

Táto funkcia sa volá live chat , ktorá je umiestnená väčšinou v pravo dole na danej  stránke.  Môže ísť o prednastavené odpovede na často kladené otázky, prípadne ide o fyzickú osobu, ktorá na dané otázky v určitom čase odpovedá.

Chcete zlepšiť váš spánok? V tom prípade by vám nemali uniknúť kvalitné matrace Vegas v akcii až s 50% zľavou →

Pomoc pri nákupe pomocou live chatu preferuje viac ako 50% zákazníkov. Je to aj z toho dôvodu, že niekto nemá rád osobný kontakt alebo nemá možnosť ísť do daného obchodu a celkovo, live chaty ponúkajú množstvo výhod. Kupujúci môže pokladať rôzne otázky priamo z pohodlia domova.

Výber matraca závisí od množstva faktorov, na ktoré sa dá odpovedať aj online. Informácie o váhe, výške, polohe pri spaní alebo preferovanom type matraca, môže daný operátor chatu spracovať a vyhľadať matrac priamo na mieru pre konkrétnu osobu bez toho, aby táto osoba musela blúdiť po celom e-shope.

Dopravné náklady

Niektoré internetové obchody ponúkajú dovoz matraca zadarmo, pričom priamo na kamennej predajni takúto ponuku mať nemusia a dovoz je spoplatnený.  Výhodou je, ak daný internetový obchod ponúka aj odvoz starého matraca. Nemusíte potom riešiť jeho likvidáciu a odvoz do zberného dvora alebo jeho darovanie.

...

Porovnávanie cien

Vďaka portálom ako je heuréka máte možnosť vybrať najlacnejší matrac na trhu. Stačí zadať konkrétny druh a označenie matraca, ktorý ste si vybrali a vďaka týmto informáciám daný portál porovná ceny viacerých obchodov.  Aby ste videli ceny konkurencie v kamenných predajniach, nevyhli by ste sa osobným návštevám viacerých kamenných obchodov.

Vrátenie tovaru

Aj keď aj väčšina kamenných obchodov ponúka vrátenie matraca do určitého času od zakúpenia alebo jeho výmenu za iný matrac a v prípade, že by danej osobe nepasoval, zo zákona takéto veci riešiť nemusia. Môže sa teda stať, že ak by vám matrac nepasoval a daná predajňa by ho nechcela vymeniť za iný, ani prijať reklamáciu pretože nebol poškodený, môže vám takýto matrac zostať doma.

Ponuka vrátenia tovaru do 14 dní bez udania dôvodu je zákonnom daná len pri internetovom predaji.

Nevýhody nákupu cez internet

Ako sme už spomínali, nemôžete daný produkt vidieť alebo chytiť. Druhá nepríjemná vec sú reklamácie. V prípade, že by sa daný matrac poškodil a platila by na neho záruka je možné, že by ste museli kuriéra do reklamačného centra spoločnosti zaplatiť vy.

Ak má kamenná predajňa aj internetový obchod

Takáto kombinácia je ideálna. Môžete ísť navštíviť pobočku, pozrieť si dané produkty a ak sa nerozhodnete hneď, môžete si matrac objednať cez internet. Ak chcete zistiť, či má daný obchod predajne v okolí, môžete využiť služby od google maps, prípadne osloviť priamo e-shop, kde sa ich predajne nachádzajú.  

Informácie o matraci

Na stránke pri matracoch bývajú väčšinou všetky informácie, či už napísané priamo alebo priložené v súbore so skratkou  pdf. Tieto informácie väčšinou obsahujú presné informácie o materiáloch v danom matraci, o jeho konštrukcií alebo samotnom jadre.

Výhodou internetových stránok je aj to, že majú vlastný blog, kde sa dozviete ďalšie informácie napríklad o čistení, výbere matraca, výmene matraca alebo iných dôležitých informáciách, ktoré by ste možno pri rozhovore s predavačom vypustili z hlavy. Tým, že sú tieto informácie napísané pomocou článkov, môžete si ich doma prečítať.

Related Posts
Comments

Pridaj komentár