Na ktorých letiskách sa spí najlepšie?

Tým, čo cestujú častejšie na dlhšie vzdialenosti sa už určite stalo, že na letisku  museli na nadväzujúci prípoj čakaj niekoľko hodín. Nie každý má toľko peňazí, aby si na letisko (či pri ňom) zaplatil hotel. Väčšina cestovateľov sa musí spoľahnúť na existujúce čakacie možnosti. Ak máte na letisku čakať päť, šesť či dokonca viac hodín, a hlavne, ak je to po 10 hodinovom lete, možnosť pospať si priamo na letisku je skvelá cesta, ako si všetko aspoň o čosi spríjemniť.

Rozdiel medzi jednotlivými letiskami je obrovský. Na niektorých letiskách to vyzerá tak, ako keby ich manažment pracoval iba na tom, aby na letisko náhodou niekto nezaspal. Sedačky sú spravené tak, aby sa na nich dalo iba sedieť. Medzi sedačkami sú pevné operadlá na ruky, ktoré zámerne zabraňujú ľuďom v spánku.

changi

Chcete zlepšiť váš spánok? V tom prípade by vám nemali uniknúť kvalitné matrace Vegas v akcii až s 50% zľavou →

V nasledujúcom texte prinášame rebríček 10 medzinárodných letísk zoradených podľa kvality priestorov na spánok. Letiská sú zoradené od najhoršieho (10. najlepšieho na svete) po najlepšie. Výsledky pochádzajú z ankety tisícov cestovateľov.

Pri piatich najlepších letiskách si o možnostiach spánku v týchto priestoroch povieme čosi viac. Zvyšných päť iba vymenujeme.

10 – Tchajpejské medzinárodné letisko, Taiwan – Taipei Taoyuan International Airport  (TPE)

9 – Štokholmské medzinárodné letisko – Stockholm Arlanda International Airport (ARN)

8 – Tallinské medzinárodné letisko – Estónsko, Tallinn International Airport  (TLL)

7 – Tokijské medzinárodné letisko – Japonsko, Tokyo Haneda International Airport (HND)

6 – Portské medzinárodné letisko – Portugalsko, Porto Francisco Sá Carneiro Airport,  (OPO)

5 – Viedenské medzinárodné letisko – Rakúsko, Vienna International Airport, Austria (VIE)

Na piatom mieste tohto rebríčku sa prekvapivo umiestnilo Viedenské letisko Schwechat. Toto letisko je pre slovenských cestovateľov najdôležitejšie. Takmer všetky významnejšie medzinárodné lety začínajú práve tu. Na schwechatské letisko je to z Bratislavy menej ako jedna hodina jazdy autom.

Vzhľadom na túto blízkosť Slováci možnosti vyspať sa na tomto letisko veľmi nevyužívajú. Ak sa však náhodou ocitnete na Schwechate s potrebou si trochu pospať, potešia vás najmä kreslá, ktoré sú porovnateľné s tým, čo nájdete lounge leteckých spoločností.

Pre pokojný spánok je asi najdôležitejšia absencia podopierok rúk. Na týchto kreslách sa tak bez problémov natiahnete – za predpokladu, že po vašom boku nebude nikto sedieť. Až luxusne pôsobia podopierky na nohy. Nemusíte si tak nohy vykladať na sedačky s pocitom viny, že robíte niečo zlé. Viedenské letisko na toto myslelo.

Tieto špeciálne sedačky sú umiestnené v pokojnej časti letiska, kde v noci nie je prakticky žiadny ruch. V pokojnom spánku by vám tu nemalo nič prekážať.

...

4 – Mníchovské medzinárodné letisko – Nemecko, Munich International Airport, (MUC)

Ako by ste to asi od Nemcov očakávali, aj na letisku majú všetko premyslené. Pokiaľ si chcete pospať na Mníchovskom medzinárodnom letisko, Nemci vám ponúkajú tri základné možnosti.

Štandardom sú sedačky po celom letisku, kde absentujú opierky na ruky. To znamená, že na nich dokážete zaujať aj inú polohu ako sed.

Pozitívnym trendom na letiská, ktorý nasleduje aj toto letisko, je vytváranie špeciálnych oddychových či relaxačných priestorov. Na Mníchovskom letisku nájdete takéto zóny hneď tri. Každá takáto zóna je umiestnená v pokojnej časti letiska bez zbytočného hluku. Základom sú však pohodlné sedačky, na ktoré si môžete ľahnúť. Veľmi sa to podobá na lounge leteckých spoločností. Je to však úplne zdarma.

Pokiaľ si chcete na tomto letisku pospať v maximálnej diskrétnosti, Nemci vám ponúkajú spánkové kabínky. V týchto mini priestoroch nájdete všetko pre pokojný  spánok. Nie je to však zdarma. Za každú hodinku v spánkovej kabínke zaplatíte 15 eur.

3 – Helsinské medzinárodné letisko – Fínsko, Helsinki Airport, (HEL)

Najlepšie európske letisko na zdriemnutie je potrebné hľadať vo Fínsku. Helsinské medzinárodné letisko ponúka sedačky bez opierok rúk a pohodlné sedačky, na ktoré si môžete ľahnúť.

Cestovatelia na tomto letisku však najviac oceňujú samostatné kabínku GoSleep, v ktorých si môžete pospať bez toho, aby ste sa báli o svoju batožinu či vybitie baterky na telefóne. Podobné služby sme spomínali aj na Mníchovskom letisku. V Helsinkách však máte 19 kabínok k dispozícii úplne zdarma.

2 – Soulské medzinárodné letisko – Kórea, Seoul Incheon International Airport, (ICN)

Tesne na druhom mieste v tomto rebríčku sa umiestnilo letisko v kórejskom mesete Incheon, ktoré sa nachádza kúsok od hlavného mesta Soul.

Toto letisko nevyniká iba možnosťami na pohodlný spánok. Soulské letisko sa v posledných rokoch pravidelne umiestňuje v rebríčkoch najlepších letísk v prvej trojke. Je to nové letisko, pri navrhovaní ktorého sa myslelo na potreby modernej doby. Terminál je veľký a nájdete tu prakticky všetko.

Kórejci majú radi detaily. Takmer na nič nezabudli. Určite sa vám tu nestane, že by ste si nemali kde nabiť telefón či tablet. Nájdete tu vodu zdarma. Samozrejmosťou sú tiché zóny s kreslami, na ktoré si môžete ľahnúť. Tieto kreslá sú čalúnené a majú podopierky hlavy.

Na letisku nájdete aj lounge zdarma, kde si v pohodlných kreslách pozriete televíziu. Potešia aj hotely priamy na letisku, ktoré nezruinujú vaša peňaženku.

1 – Singapurské medzinárodné letisko – Singapur, Singapore Changi International Airport, (SIN)

Po prílete na Singapurské letisko je väčšina cestovateľov nadšených. Na tomto letisku nájdete prakticky všetko – od reštaurácii cez obchodné domy až po hotely. Nájdete tu všetko, čo na predchádzajúcich letiskám. Okrem toho však letisko Changi ponúka aj masážne kreslá v príjemnom prostredí úplne zdarma. Na tomto letisku sa vám možno bude spať lepšie ako doma.

Related Posts
Comments

Pridaj komentár