20 spôsobov, ako vylepšiť svoju schopnosť snívať počas spánku?

Každý človek má kapacitu počas spánku snívať. Ani zďaleka všetci však nezažívame sny. A iba zlomok ľudí prežíva sny intenzívne, pamätá si ich do detailov. Prežívať každú noc alternatívnu snovú realitu na jednu stranu vôbec nemusí byť príjemné. Ak máte každú noc nočné mory, tak túžite po tom, aby ste boli ako ľudia, ktorí si zo snívania nepamätajú absolútne nič.

Za ideálnych okolností by sme si vedeli vybrať, či chceme niečo snívať, alebo nie. Či chceme ľahké sny, alebo také, ktoré nevieme rozoznať od reality. Tento článok vám ponúkanie desiatky rád o tom, ako si zlepšiť kvalitu snov. Ich zapamätateľnosť, ich život. Jednoducho zážitok zo snov.

...
 1. Začnite o snov viac rozmýšľať. Asi najjednoduchšie je začať si viesť snovú denník. Ideálne je mať notes na nočnom stolíku, aby ste ho ráno vždy chytili a hneď všetko spísali. Dôležité je spísať sny hneď po zobudení, pretože sny sa rýchlo vytrácajú z našej pamäte.
 2. Z času na čas skontrolujte realitu. Ste v sne? Skúste rukou prejsť do steny? Nejde to? Asi nesnívate.
 3. Skúste meditáciu. Sústreďte sa na svoje dýchanie. Vôbec to nie je náročné. Stačí vám desať minút denne.
 4. Pustite si na youtube videá, ktoré stimulujú mozgové vlny. Stačí, keď do vyhľadávania dáte výraz „brainwave stimulation“.
 5. Identifikujte hlavné znaky živého sna. Prípadne sa o to aspoň pokúste. Ak ste nikdy nemali živý sen, tak samozrejme o toto sa pokúsiť nemôžete.
 6. Stravujte sa vhodne, zdravo a správne. Niektoré potraviny pomáha snom. Iné ich narúšajú. Rozhodne by ste sa mali vyhýbať napríklad alkoholu.
 7. Experimentuje s rôznymi čajmi, ktoré podporujú spánok a snívanie.
 8. Venujte extra pozornosť procesu zaspávania. Tento prechod je charakteristický stavmi, ktoré majú blízko k halucináciám. K intenzívnemu prežívaniu týchto vnemov stačí iba upriamiť na ne pozornosť.
 9. Kúpte špeciálne vankúše. Aj u nás sa predávajú vankúše naplnené bylinkami, ktoré nielen krásne voňajú, ale aj stimulujú mozog k zaujímavejším snom.
 10. Zistite, v ktorej pozícii v posteli sa vám toho najviac sníva. Ako na to? Najjednoduchšie je si viesť denník. Zaznamenajte svoju pozíciu, keď sa prebudíte zo živého sna.
 11. Investuje do kvalitné matracu, kde bude vaše telo ako v hodvábe. Dôležité je, aby sa vaše telo počas spánku netrápilo a mohlo sa naplno venovať snívaniu. Problematiku kvality matracov tu v tomto článku rozoberať nebudeme. Aj na našom webe nájdete niekoľko článkov, kde nájdete na túto tému množstvo užitočných rád.
 12. Využite možnosti aromaterapie. O čo ide? Existuje dobrý predpoklad, že pomocou vôní je možné stimulovať mozog k intenzívnejšiemu snívaniu. Možno to bude fungovať aj u vás. Možno nie. Stojí to však za vyskúšanie.
 13. Zjedzte pred spánkom trochu syru. Mnoho ľudí má s touto potravinou dobré skúsenosti. Dôležité je však to, aby toho syra bolo naozaj málo. Jedenie krátko pred uľahnutím do postele nie je vhodné, pretože to komplikuje vnútornú situáciu organizmu. Počas noci má telo odpočívať a nie sústrediť sa na trávenie. Intenzívne trávenie sťahuje k sebe množstvo krvi, ktorá by však mala byť v noci vo svaloch.
 14. Nastavte si alarm počas noci (či spania) na každých 90 minút. Alarm vám pomôže sa zobudiť práve v REM fáze spánku, teda vo fáze, kedy dochádza k snívaniu. REM fáza spánku sa s nonREM strieda v 90-minútových intervaloch. REM fáza však trvá iba 10 až 15 minút, takže spánok potrebujete prerušiť v špecifický čas.
 15. Pri zaspávaní skúste odpočítavanie. Začnite „100 snívam” a pokračujte “99 snívam”, “98 snívam”, “97 snívam” a tak ďalej.
 16. Doprajte si dostatočné množstvo spánku. Ideálne spite toľko, koľko potrebujete. Až dovtedy, kým sa nezobudíte úplne prirodzene.
 17. Hrajte sa počítačové hry. Ono to na prvý pohľad môže znieť zvláštne, ale pomáha to. Neplatí to však pre všetky hry. Pomáhajú iba také hry, kde hráč má rolu aktéra. Musíte jednoducho ovládať nejakú postavičku, ktorá čosi vidí.
 18. Približne dve hodiny pred spánkom si zoberte suplement vitamínu B6 – teda ak už nemáte jedálniček nabitý týmto vitamínom. Požitie tejto pomôcky by vám malo pomôcť so živým snívaním. A ak nie, tak vám to minimálne pomôže zlepšiť zdravotný stav, pretože vitamín B6 je pre ľudský organizmus dôležitý.
 19. Začnite sa venovať umeniu. Aktívne. Začnite maľovať a nechajte sa inšpirovať snami. Maľovanie nie je náročné hobby. Všetko čo potrebujete je nejaké plátno (stačí kus papiera), farby a odhodlanie niečo vytvoriť. Ide najmä o to nechať sa uniesť svojimi snami a pocitmi.
 20.  Začnite sa vzdelávať a pracujte na svojej schopnosti snívať. Tento článok by nemal byť koncom vášho vzdelávania. Práve naopak. Na túto tému existuje veľké množstvo kníh, kde je obrovské množstvo informácií. Ak vás baví čítať, tak výsledky p
Chcete zlepšiť váš spánok? V tom prípade by vám nemali uniknúť kvalitné matrace Vegas v akcii až s 50% zľavou →
in Spánok
Related Posts
Comments

Pridaj komentár